27
aug
Ekonomska situacija u našoj zemlji je, najkraće rečeno, zabrinjavajuća. Tehnološki i organizacioni nivo naših preduzeća je veoma nizak. Nikad više nismo imali naučnika, akademskih građana i visokoobrazovane populacije kao sada, na jednoj strani a na drugoj opet imamo to, da smo na izrazito niskom stepenu razvoja u svim sferama ljudskog djelovanja. Rad i znanje kod nas su bačeni na dno. Uspješnost naših kompanija se mjeri po tome koliko su i na kom stepenu u talu sa vladajućom oligarhijom. Sprega državnika i pojedinih vlasnika kompanija je garant da će se i jedni i drugi lično dobro obogatiti na uštrb opštih,…